Sloopmelding gebouw of deel gebouw

Wat is het?

Wilt u een bouwwerk slopen op uw perceel? Dan moet u dit meestal melden bij de gemeente. Dit heet een sloopmelding doen. In sommige gevallen heeft u ook een omgevingsvergunning nodig voordat u mag slopen. Hieronder leest u hoe dit werkt.

U doet een sloopmelding als:

  • er meer dan 10m3 sloopafval vrijkomt;
  • er asbest aanwezig is.

U heeft óók een omgevingsvergunning nodig als er sprake is van sloop:

  • aan een erkend monument;
  • aan een bouwwerk dat aangewezen is om monument te worden;
  • in een beschermd stads- of dorpsgezicht;
  • in strijd met het Omgevingsplan.

Onttrekkingsvergunning

Wanneer er na de sloop geen of minder woonruimte wordt teruggebouwd, dan heeft u ook een onttrekkingsvergunning nodig.

Wat moet ik doen?

Sloopmelding doen

Doe uw sloopmelding via het Omgevingsloket. Gebruik hiervoor uw DigiD. Bedrijven gebruiken eHerkenning. Heeft u ook een omgevingsvergunning nodig? Dan kunt u deze tegelijk aanvragen via het Omgevingsloket.

 Doe de melding minimaal 4 weken voordat u wilt beginnen met slopen. In sommige gevallen meldt u de sloop uiterlijk 5 werkdagen van tevoren:

 U verwijdert als bewoner hechtgebonden asbest (maximaal 35 m2 per perceel);

  • Uw bedrijf voert reparatie- of mutatieonderhoudswerkzaamheden uit aan een gebouw met asbest. Dit geldt alleen als u in die 4 weken het gebouw onnodig leeg staat of het gebruik ervan in de weg staat;
  • De verhuurder voert onderhoudswerkzaamheden uit.

Na uw sloopmelding

De Omgevingsdienst Haaglanden stuurt u een ontvangstbevestiging van u melding:

  • Is uw melding niet compleet? Dan krijgt u bericht dat u een nieuwe melding moet doen.
  • Is uw melding wel compleet? Dan kan de Omgevingsdienst voorwaarden stellen aan uw plan om te slopen. U moet zich hieraan houden.

Start en einde van de sloop melden

  • Voordat u met de sloopwerkzaamheden begint, meldt u dit bij de Omgevingsdienst. Doe dit minimaal 2 werkdagen van tevoren.
  • Als u klaar bent met de werkzaamheden, meldt u dit ook bij de Omgevingsdienst. Doe dit uiterlijk op de eerste werkdag nadat u klaar bent met de werkzaamheden.

Wat heb ik nodig?

Verplichte gegevens

  • Naam en adres van de eigenaar van het te slopen bouwwerk;
  • Naam en adres van de uitvoerder;
  • Adres en kadastraal nummer van het bouwwerk;
  • Het soort bouwwerk;
  • De data en tijden waarop u gaat slopen;
  • Hoe u gaat slopen;
  • Informatie over het sloopafval en de afvoer hiervan.

Rapporten (indien nodig)

Bij de sloopmelding moet u soms ook één of meerdere rapporten meesturen, zoals:

  • Een asbestinventarisatierapport van een gecertificeerd asbestinventarisatiebedrijf (let op: dit is verplicht bij gebouwen van vóór 1994);
  • Een sloopveiligheidsplan: voor de veiligheid op de slooplocatie;
  • Een akoestisch onderzoek: om geluidhinder te beperken;

Een trillingenonderzoek: om overlast door trillingen te beperken.

Hoeveel kost het?

Zie voor de kosten de tarieventabel van de legesverordening.

Hoe lang duurt het?

Als u een sloopmelding hebt gedaan, kunt u na 4 weken beginnen met slopen. Dit mag alleen als u géén bericht hebt ontvangen van de Omgevingsdienst dat uw melding niet compleet is.

Hebt u een sloopmelding gedaan voor werkzaamheden die u uiterlijk 5 werkdagen van tevoren moest melden? Dan kunt u na 5 werkdagen beginnen met de sloop, tenzij u bericht hebt gekregen dat uw melding niet compleet is. Dan moet u een nieuwe melding doen. De termijn begint dan opnieuw.

Bezwaar maken

Bent u het niet eens met de beslissing van de gemeente? 
Maak dan binnen 6 weken bezwaar.

Extra informatie

Twijfelt u of een materiaal asbest bevat? Kijk dan op de Asbestwegwijzer. Daar ziet u in welke materialen asbest kan zitten. Alleen een gecertificeerd bedrijf mag onderzoeken of er asbest aanwezig is. Kijk hiervoor op www.ascert.nl.

Heeft u vragen over het doen van een sloopmelding? Neem dan contact op via het algemene telefoonnummer (015) 380 41 11 of e-mail naar VTH@middendelfland.nl.

Monument

Let op, indien het te slopen object een monument is of er sprake is van een voornemen om het object aan te wijzen als monument, dan dient u tevens een omgevingsvergunning aan te vragen om het monument te veranderen.

Heeft u gevonden wat u zocht?